_LFP1061

patīk

Ingusa volvo 940

  • Autors: Reinis
  • 20 Patīk
  • Skatījumi
  • 25.04.2015
  • 3 Comments

Pirmā reģistrācija tepat Latvijā 1997.gadā, 2,3 litru turbo (b230ft) benzīna dzinēju ar 165 zs jaudu, M90 manuālo ātrumkārbu, pusādas salons, el.logu pacēlāji x 4,el.spoguļi, klimats, spoguļu apsilde, priekšējo sēdekļu apsilde, kruīza kontrole.

_LFP1045

Šī volvo dzīvesstāsts manās rokās aizsākās 2014.gada septembrī, kad tas nonāca manā īpašumā, pēc aptuveni pāris mēnešu ilgiem meklējumiem.  Volvo meklējumi uzsākās Zviedrijā, jo šeit Latvijā cerības atrast „dzīvu” šī modeļa eksemplāru bija diezgan niecīgas. Tā meklējot un pētot Zviedrijas volvo piedāvājumus, jau pamazām noskaidrojās mērķi  kādu es vēlos uzbūvēt savu Volvo. Paralēli pētot volvo piedāvājumus arī Latvijā tika uzmeklēts šis konkrētais eksemplārs. Jau redzot pirmos auto foto, mani ļoti uzrunāja virsbūves krāsa, kura ir oriģinālā un auto nav bijis pārkrāsots.

_LFP1059

Brīdī kad auto parādijās tirdzniecībā atrados ārpus Latvijas, un nebija iespēju apskatīt to pašam savām acīm, tapēc lūdzu palīdzību draugam Aivim L., par ko viņam Liels Paldies! Tā nu es drīzumā pēc pāris dienām atgriezos Latvijā un pirmais ko es izdarīju iegādājos šo auto. Ļoti interesants arī ir fakts, ka šim auto pirmā reģistrācija ir veikta šeit Latvijā (14.11.1997 ).  Auto iegādes brīdī diezko labi neizskatījās, bet mani mērķi man bija skaidri attiecībā uz šo auto!

_LFP1054

Tā nu laikam ejot un finansiālajām iespējām pielāgojoties uzsāku savu mērķu īstenošanu. Būtiskākās lietas, kuras tika veiktas hronoloģiskā secībā līdz šim brīdim ir :

–          Zviedrijā pasūtītas un iegādātas sēdinātās atsperes 60/40 (klracing.se)

–          Plaza amortizatori (plazabaltic.lv)

–          Interjera daļu nomaiņa un atjaunošana

–          Virsbūves mazo defektu likvidēšana (buktes.com)

–          Uzinstalēta kvalitatīvāka audio sistēma

–          Galvenais no mērķiem bija Ocean MK18 (R18) lietie diski, kuri ir izplatīti Zviedrijā, tieši vecajiem divsimtās, septiņsimtās un deviņsimtās sērijas volvo, tā nu pateicoties draugam Kristapam S. izdevīgi Zviedrijā tiku pie mazlietotiem diskiem

–          Stūres „reikas” restaurācija (Eskadra-serviss)

–          Auto virsbūves remontdarbi (sliekšņu nomaiņa, arku valcēšana) (Urgas.lv)

–          Virsbūves krāsošanas darbi (sliekšņi, „lūpa”,arkas, vadītāja durvis) (Vadims Dārziņi)

–          Sāna spoguļu korpusu un alumīnija detaļu atjaunošana, krāsošana

–          Ocean MK18 disku atjaunošana, pārkrāsošana, plaukta pulēšana (diskuserviss.lv)

–          Virsbūves pulēšana (Paldies Oskaram „Brand”)

_LFP1079

Par nākotnes plāniem. Uz šo 2015.gada sezonu ir plānots apmeklēt vairākus auto pasākumus (galvenais uzsvars uz youngtimerrally.lv organizēto trases dienu) uz kuriem mērķtiecīgi auto tika gatavots, tiekamies tajos.

_LFP1053

P.s. neizsakāms Paldies arī viesiem „Redblock” Volvo cienītājiem un īpašniekiem („Swedish Moose”, Raimonds E., Jānis H., Aivis L. par padomiem, konsultācijām un palīdzību mērķu īstenošanā.

_LFP1142

_LFP1134

_LFP1067

_LFP1049

_LFP1051

_LFP1055

_LFP10611

 

3 Comments

3 thoughts on “Ingusa volvo 940”

  1. Fantastisks auto! Elegants, kopts. Nekā lieka.

  2. TrakiLabs says:

    Perfekti nostrādāts autiņš! + bildes lieliskas!

Leave a Reply